KIM JESTEŚMY

KAROLINA RATAJ

fundator

Adwokat, absolwentka Prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Studia zakończyła obroną pracy magisterskiej pod patronatem profesora UJ dr. hab. Adama Górskiego, pt. "Cesarskie cięcie na życzenie pacjentki. Ocena prawnokarna".

Specjalizacje w zakresie prawa medycznego, zarówno w zakresie prawnokarnym, jak i cywilistycznym, kontynuowała na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego, odbywając tam studia podyplomowe pt. "Prawo medyczne, bioetyka i socjologa medycyny".

Odbyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie, gdzie przez trzy lata sprawowała funkcję starosty roku i przewodniczącej samorządu aplikantów adwokackich.

Doświadczenia zdobywała już w czasie studiów, praktykując w renomowanych kancelariach krakowskich i śląskich, a także sądach powszechnych.

Specjalizuje się w prawie medycznym, rodzinnym, rzeczowym i spadkowym.

WOJCIECH PÓŁTORAK

Prezes Zarządu / fundator

Adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

W roku 2016 rozpoczął aplikację adwokacką przed Okręgową Radą Adwokacką w Krakowie. W 2019 r. z wynikiem pozytywnym złożył egzamin adwokacki i został wpisany na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Bielsku - Białej.

Doświadczenie zdobywał w organach administracji samorządowej w Krakowie oraz w ramach współpracy  z renomowanymi kancelariami działającymi na terenie Krakowa. Obecnie prowadzi Kancelarię Adwokacką na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej, w ramach której świadczy pomoc prawną dla osób fizycznych oraz przedsiębiorców.

Do kręgu jego zainteresowań należy prawo cywilne, karne i gospodarcze, specjalizuje się w prowadzeniu postępowań sądowych z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. Posiada doświadczenie w zakresie kompleksowej obsłudze prawnej przedsiębiorstw krajowych.

Jako aktywny członek Stowarzyszenia „Otwarta Rzeczpospolita” przeciwdziała uprzedzeniom ksenofobicznym i antysemickim w polskim życiu publicznym.

MIŁOSZ RABCZYŃSKI

Wiceprezes Zarządu / fundator

Adwokat, absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Doświadczenie w zawodzie prawnika zdobywał w ramach rozpoczętej jeszcze na studiach współpracy  z renomowanymi kancelariami działającymi w Krakowie, Warszawie i w Kielcach.

W roku 2016 rozpoczął aplikację adwokacką przed Okręgową Radą Adwokacką w Krakowie. Trzy lata później z wynikiem pozytywnym  złożył egzamin adwokacki, przez co w 2019 roku został wpisany na listę adwokatów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie.

Interesuje się prawem gospodarczym, specjalizuje się w prowadzeniu postępowań sądowych z zakresu prawa cywilnego i gospodarczego. W ramach swojej praktyki doradzał przedsiębiorcom związanym z branżą energetyczną, transportową, rynkiem nieruchomości, e-commerce, a także z rynkiem dzieł sztuki. W kręgu jego zainteresowań znajduje się również prawo ochrony środowiska, prawo pracy oraz prawo karne gospodarcze.

RENATA DUROWSKA - ZIENKIEWICZ

członek Rady Fundacji

Absolwentka studiów na kierunkach Administracja oraz Prawo Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, które zakończyły się obroną prac magisterskich poświęconych tematyce równouprawnienia kobiet i mężczyzn w ujęciu prawnym, a także zasadzie swobody działalności gospodarczej i jej ograniczeniom. Obecnie odbywa rozpoczętą w 2017 roku aplikację adwokacką przy Krakowskiej Izbie Adwokackiej. Doświadczenie zdobywała w kancelariach adwokackich w Krakowie oraz jednostkach samorządu terytorialnego w Nowym Targu. Interesuje się prawem gospodarczym oraz prawem cywilnym. Specjalizuje się w obsłudze spółek kapitałowych i osobowych.

Piotr Jakub Piotrowski

członek Rady Fundacji

W 2016 r. ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2014 – 2015 studiował na prestiżowym Uniwersytecie Masaryka w Brnie (Republika Czeska), zdobywając bogate doświadczenie z zakresu międzynarodowego i czeskiego prawa. Publikował na łamach Wiadomości Zagłębia.

Aplikant adwokacki wpisany na listę aplikantów przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Krakowie oraz mediator wpisany na listę stałych mediatorów prowadzoną przez Prezesa Sądu Okręgowego w Krakowie.

Biegle posługuje się językiem angielskim, czeskim oraz słowackim, w stopniu komunikatywnym rosyjskim i niemieckim. Szczególne zainteresowania to dobra literatura, nauka języków obcych oraz podróże.

Członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia przeciw Antysemityzmowi i Ksenofobii „Otwarta Rzeczpospolita” oraz Prezes Centrum Prawnego Otwartej w Krakowie.